sv Wissel heeft weer schwung

WISSEL - Het bruist bij sv Wissel. Voor de buitenwacht is dat vooral zichtbaar aan de prestaties van het eerste elftal dat volop in de race is om het kampioenschap.

Belangrijker zijn echter de veranderingen die achter de schermen plaatsvinden. Ingegeven door Wissel 2020, een project van leden, voor leden.

door Jackie Laterveer

Een van die leden is Wilco Brummel (43): ,,Met Wissel 2020 hebben we een doorkijk gemaakt naar het jaar 2020 en ons de vraag gesteld of we dan nog de mooie vereniging zijn die we nu zijn. Samen met een groot aantal leden hebben we voor aandachtsgebieden als communicatie, sponsoring, accommodatie, materialen en kleding, in kaart gebracht wat top is aan Wissel en wat nog voor verbetering vatbaar is. Vervolgens is een top vijf samengesteld met actiepunten. Tussen de veertig en vijftig mensen zijn daar nu mee bezig."

Brummel zelf is pakweg tien jaar bestuurslid van Wissel. ,,De vereniging is me met de paplepel ingegoten. Mijn vader is al zestig jaar lid en zelf heb ik achttien jaar in het eerste gevoetbald." Het initiatief voor Wissel 2020 kwam in eerste instantie van de huidige Jeugdcommissie. Brummel: ,,Zij zagen het aantal jeugdleden afnemen en maakten zich daarover zorgen." Harold Sleyster (49) bevestigd dit. ,,Wie de jeugd heeft, heeft de 
toekomst. En het werd echt minder. In verschillende jeugdcategorieën hadden we geen elftallen meer." Sleyster was een van de leden die enthousiast reageerden op de uitnodiging van het bestuur om mee te denken. ,,Ik ben iemand met een uitgesproken mening. Als ik wat vind dan zeg ik dat. Maar altijd met een positieve inslag en met de bedoeling mensen te enthousiasmeren." Toen hij door Brummel gepolst werd voor het voorzitterschap van Wissel besloot hij de handschoen op te pakken en zijn woorden te ondersteunen met daden. Sinds de algemene ledenvergadering in november 2014 is hij officieel voorzitter. ,,Ik was echter al jaren actief als vrijwilliger. Mijn zoon voetbalt hier."

De eerste resultaten van Wissel 2020 zijn veelbelovend. Sleyster somt op: ,,Het aantal leden groeit gestaag. Zo hebben we dit jaar rond de twintig beginnertjes in de leeftijdsklasse van vier en vijf jaar." En trots: ,,Wissel is volgend seizoen weer in alle jeugdcategorieën actief en ook de samenwerking met lokale ondernemers en verenigingen krijgt steeds meer vorm. Onze leden profiteren hiervan."

Sportief gezien gaat het Wissel ook voor de wind. Sleyster: ,,We gaan voor het kampioenschap." Vervolgens wijst hij trots op het bord met de stand in de 5e Klasse H waar Wissel als vierde geklasseerd staat." Voetbalkenner Brummel: ,,Trainer Cornelisse en zijn staf hebben de zaken goed voor elkaar. Zo is onder meer de hulp bij blessures professioneel geregeld en is er volop aandacht voor kracht-, herstel en stabiliteitstrainingen. We hebben daardoor minder last van blessures. Dat gaat in de tweede helft van de competitie voor verschil zorgen."

Sleyster enthousiast: ,,Wissel 2020 heeft de club schwung gegeven. Prachtig om hier voorzitter te zijn."

 

 

 

Foto: Voorzitter Harold Sleyster (l) en bestuurslid Wilco Brummel van sportvereniging Wissel.